Warsztaty letnie/Półkolonie w Centrum Kreatywności  1000 Klocków

Jak spędzić ferie zimowe czy letnie półkolonie?

Jeśli mieszkacie w okolicy Katowic i w trakcie wakacji nie planujecie wyjazdu na zimowisko, czy rodzinnego wypadu poza miejsce zamieszkania, to zapraszamy Was na całodniowe zajęcia w naszym Kreatywnym Centrum Zabaw 1000 Klocków. Bez względu na porę roku półkolonie „w Klockach”, bo tak mówią o nas mali fani LEGO, oznaczają różne atrakcje każdego dnia. U nas dzieci się nie nudzą!

Czas na zabawę klockami LEGO? Tak!

„LEGO” to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „Leg godt”, czyli „baw się dobrze”, i tą zasadą się kierujemy! Zabawa klockami LEGO rozwija kreatywność, rozbudza wyobraźnię przestrzenną, poprawia zdolności manualne i spostrzegawczość. We wszystkich aktywnościach pomoże nasz zespół, który został certyfikowany w Akademii LEGO Education.

Nieograniczone możliwości zabawy w oparciu o klocki LEGO

Zabawy klockami w naszym Centrum przybierają różne formy: jest czas na swobodną zabawę, pracę grupową, czy warsztaty prowadzone przez naszych animatorów. Nasi opiekunowie dbają o to, żeby dzieci nie nudziły się podczas pobytu w naszej sali zabaw. Podpowiadają tematy zabaw, motywy budowania, czy prowadzą zajęcia grupowe. Zabawa często jest organizowana wokół tematu dnia, gdzie prowadzący wprowadzają dzieci w wybrane zagadnienie, a potem pobudzają do dyskusji, podczas której odpowiadają na pytania, przekazują ciekawostki i wyjaśniają zadania do zrealizowania przez podopiecznych. Zadania są często realizowane w grupach, więc rozwijają także umiejętność pracy zespołowej, komuniacji i przyjaznego współzawodnictwa. Wszystkie zabawy odbywają się wokół licznych atrakcji zbudowanych z klocków LEGO.

Miasteczko LEGO City z domkami, drogami i plażą świetnie nadaje się na scenerię do kręcenia filmików LEGO. Przy ich tworzeniu dzieci pracują w grupach. Same decydują o tym kto, jaką pełni rolę w procesie kręcenia. Uczą się komunikacji oraz budowania relacji. Są odpowiedzialne za scenariusz, reżyserię i realizację, ale zawsze mogą liczyć na pomoc naszych opiekunów.
Dla najmłodszych fanów LEGO mamy kompletne miasteczko LEGO Duplo oraz pudła pełne klocków pozwalających na jego rozbudowę. W naszej sali bawimy się także ogromymi klockami XXL LEGO Soft.
Jedną z ulubionych atrakcji w naszej sali zabaw jest tor zjazdowy dla samochodzików. Arena niezliczonych wyścigów i konkursów skoków. Dzieci sprawdzają, który samochodzik zjeżdża najszybciej, najdalej skacze i który jest najbardziej wytrzymały. Tor stanowi świetny przerywnik podczas klasycznego budowania klockami LEGO. Dla tych dzieci, które lubią układanie z zestawów, Kreatywne Centrum Zabaw 1000 Klocków oferuje kilkanaście zestawów do składania według instrukcji. Dzieci mogą pokierować robotem LEGO Boost lub modelem LEGO Mindstorms EV3.
Zawsze jest miejsce dla wolności twórczej, która oznacza swobodne budowanie, bez narzuconej tematyki, z tysięcy klocków dostępnych w naszym Centrum. Kreatywność i wyobraźnia dzieci nie spotkają granic, a ich owocem będą fanatastyczne budowle z klocków LEGO! Sprawdź naszą galerie i przekonaj się sam.

Kto powiedział, że podczas naszych półkolonii zajmujemy się tylko klockami???

W trakcie zajęć półkolonijnych zabawie klockami zawsze towarzyszą także inne atrakcje. Poznaj niektóre z nich.

Lekcje tenisa

Nasi podopieczni regularnie uczestniczą w zajęciach tenisa ziemnego prowadzonych pod okiem wykwalifikowanego trenera. Tenis jest sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Dzieci poprawiają koordynację ruchową,wzmacniają kondycję i rozwijają umiejętności rywalizacji. Zajęcia odbywają się na przepięknie położonym na obrzeżu Parku Śląskiego kompleksie kortów „Budowlani”. Dojście z Centrum 1000 Klocków do kompleksu sportowego zajmuje kilkanaście minut spokojnego spaceru i jest okazją do zobaczenia innych atrakcji Parku Śląskiego, np. słynnej Żyrafy.

Warsztaty LaboKids

Warsztaty Labokids to kreatywne zajęcia chemiczne w połączeniu z dobrą zabawą. Poprzez ciekawe eksperymenty łączymy naukę z zabawą. Dzieci pod okiem animatora poznają tajniki substancji -które każdy posiada we własnej kuchni 🙂 Naszym celem jest praca i poszerzanie wiedzy ogólnej z takich dziedzin jak fizyka i chemia, przy równoczesnym wspieraniu ciekawości do odkrywania świata substancji chemicznych i zjawisk fizycznych. Warsztaty Labokids to przede wszystkim doskonała zabawa zarówno dla dzieci jak i prowadzących 😉

Warsztaty kulinarne

Wśród naszych fanów LEGO są również mali kucharze – odkryci i nieodkryci – dla których przygotowaliśmy coś specjalnego: warsztaty cukiernicze. Wędrówka po smakach to podróż w ciekawe zakątki Włoch, Hiszpanii oraz wielu pięknych krajów. Prowadzący warsztaty Master Chef to pasjonat, który zaraża chęcią do gotowania, zdobienia, przygotowywania różnych potraw… bo przecież jedzenie zaczynami oczami 🙂

Warunki uczestnictwa

Cena: od XXX zł za 5 dni (z możliwością wykupu pojedynczych dni)
Zajęcia od 7:30 do 16:30
W cenie:
  • 3 posiłki dziennie
  • nielimitowane napoje
  • atrakcje specjalne
  • opieka instruktora
  •  półkolonijny gadżet
  • Ubezpieczenie NNW
  • gry i zabawy

Poznaj pełną ofertę Centrum Kreatywności 1000 Klocków, w tym urodziny z klockami.