Nauka oparta na… klockach LEGO? – Dlaczego nie!

Nasze zajęcia dodatkowe prowadzimy zarówno w naszych Centrach Kreatywności jak i poza m.in. w szkołach podstawowych, domach/centrach kultury, szkołach językowych.

Warsztaty Bricks 4 Kidz® prowadzone są w oparciu o nasze własne, sprawdzone metody pracy z dziećmi z wykorzystaniem doskonale znanych klocków LEGO®.

BUDUJĘ I WIEM 5-6 lat

 

Dla dzieci nasze zajęcia to zabawa, ale dla rodziców ważne jest to, że w tle jest także nauka…, nauka wyjątkowo przyjemna. Na zajęciach przekazujemy interesującą wiedzę na temat budowanych modeli, a następnie dzieci w praktyce samodzielnie odkrywają świat budując modele z klocków Lego® Classic w oparciu o gotowe instrukcje. Warsztaty prowadzimy w formie projektów tematycznych, składających się zazwyczaj z 6 zajęć. Posiadamy 8 projektów tematycznych dotykających takich zagadnień jak: sławne obiekty architektoniczne świata, znane budowle inżynierskie, świat energii, wynalazki, świat zwierząt, lunapark, wolność & pokój.

PRZEDSZKOLAKI LEGOLAKI 3-4 lata

 

Dzieci bawiąc się, budują w oparciu o instrukcje specjalne modele z klocków Lego® DUPLO, ucząc się przy okazji kolejnych liter alfabetu [A-Z], liczenia [0-9] oraz rozróżniania kolorów i kształtów.

Każda literka ma przyporządkowany jeden lub kilka modeli do zbudowania związane z przedmiotami codziennego użytku, owocami, warzywami itd. Przykład: A jak Ananas, B – Banan. Każdy model to nie tylko budowanie, ale również prezentacja na temat danego przedmiotu, która atrakcyjnie i skutecznie poszerza wiedzę dzieciaków. A Wy wiecie jak rosną ananasy? Bo my nie wiedzieliśmy ?

Jeżeli widzimy u dzieci duży postęp staramy się stopniowo przechodzić na regularne typy klocków LEGO®, co dla dzieci stanowi większe wyzwanie a zarazem sporą dodatkową atrakcję.

ROBOTYKA DLA JUNIORA 7-9 lat

 

Nic lepiej nie motywuje dzieci niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem. Budując modele, wykorzystując specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics, zdobywają praktyczną wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria/mechanika, matematyka) obowiązujących w otaczającym ich świecie. Ale nie tylko.

Warsztaty prowadzimy w formie projektów tematycznych, składających się zazwyczaj z 6 zajęć. Posiadamy ponad 20 projektów tematycznych dotykających takich zagadnień jak: siły natury, kosmos, inżynieria budowlana, prawa dynamiki, środki transportu, zima, sport, świat nauki, owadów, gadów, park jurajski, ‘gadżety’ naukowe i wiele innych.

Co kilka zajęć rozwiązujemy z dziećmi zadania/zagadki w formie specjalnych arkuszy STEM, będących miękką formą sprawdzenia ich wiedzy.

MOVIE MAKING 9-12 lat

 

Oglądając animacje każdy się zastanawia się jak one powstają, a wielu marzy o stworzeniu własnej. My dajemy taką możliwość. Uczymy dzieci jak zrobić animację poklatkową wykorzystując zbudowane przez siebie modele obsadzając w głównych rolach swoich ulubionych bohaterów z różnych serii klocków Lego® (Star Wars, Harry Potter, Minecraft, Friends, City itd.).

Pokazujemy krok-po-kroku tajniki przygotowania i produkcji filmów: oglądanie przykładów, tworzenie własnego scenariusza, budowa scenografii, animowanie postaci, montaż całości materiału, udźwiękowienie i eksport do formatu pozwalającego na odtworzenie własnego filmu na dowolnym urządzeniu. W pracy wykorzystujemy prosty i intuicyjny w obsłudze program komputerowy.

Oprócz warsztatów Bricks4Kidz, oferujemy również możliwość zorganizowania urodzin dla dziecka.

Zapraszamy!

Podoba mi się pomysł rozwijania nowych umiejętności u dzieci poprzez zabawę, podoba mi się również strefa rodzica oraz osoby na pokładzie klockowni. Fajne miejsce 🙂 Michalina Rojek

Jak i kiedy?

Zajęcia odbywają się co tydzień o stałej i określonej porze. Do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie wykupując bilet na 4 kolejne tygodnie nauki.
Zajęcia trwają 60 minut 

Kiedy…

Poniedziałki: godz. 17:00 Przedszkolaki Legolaki ( 3-4 lata)

Wtorki: godz. 16:30 Buduję i wiem ( 5-6 lat)

Środy: godz.17:00 robotyka dla Juniora ( 7-9 lat)

30 zł za 1 zajęcia.