Półkolonie w Sali zabaw 1000 Klocków

Jak spędzić ferie zimowe czy letnie półkolonie?

Jeśli mieszkacie w okolicy Katowic i w trakcie wakacji nie planujecie wyjazdu na zimowisko, czy rodzinnego wypadu poza miejsce zamieszkania, to zapraszamy Was na całodniowe zajęcia w naszym Kreatywnym Centrum Zabaw 1000 Klocków. Bez względu na porę roku półkolonie „w Klockach”, bo tak mówią o nas mali fani LEGO, oznaczają różne atrakcje każdego dnia. U nas dzieci się nie nudzą!

Czas na zabawę klockami LEGO? Tak!

„LEGO” to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „Leg godt”, czyli „baw się dobrze”, i tą zasadą się kierujemy! Zabawa klockami LEGO rozwija kreatywność, rozbudza wyobraźnię przestrzenną, poprawia zdolności manualne i spostrzegawczość. We wszystkich aktywnościach pomoże nasz zespół, który został certyfikowany w Akademii LEGO Education.

Nieograniczone możliwości zabawy w oparciu o klocki LEGO

Zabawy klockami w naszym Centrum przybierają różne formy: jest czas na swobodną zabawę, pracę grupową, czy warsztaty prowadzone przez naszych animatorów. Nasi opiekunowie dbają o to, żeby dzieci nie nudziły się podczas pobytu w naszej sali zabaw. Podpowiadają tematy zabaw, motywy budowania, czy prowadzą zajęcia grupowe. Zabawa często jest organizowana wokół tematu dnia, gdzie prowadzący wprowadzają dzieci w wybrane zagadnienie, a potem pobudzają do dyskusji, podczas której odpowiadają na pytania, przekazują ciekawostki i wyjaśniają zadania do zrealizowania przez podopiecznych. Zadania są często realizowane w grupach, więc rozwijają także umiejętność pracy zespołowej, komuniacji i przyjaznego współzawodnictwa. Wszystkie zabawy odbywają się wokół licznych atrakcji zbudowanych z klocków LEGO.

Miasteczko LEGO City z domkami, drogami i plażą świetnie nadaje się na scenerię do kręcenia filmików LEGO. Przy ich tworzeniu dzieci pracują w grupach. Same decydują o tym kto, jaką pełni rolę w procesie kręcenia. Uczą się komunikacji oraz budowania relacji. Są odpowiedzialne za scenariusz, reżyserię i realizację, ale zawsze mogą liczyć na pomoc naszych opiekunów.
Dla najmłodszych fanów LEGO mamy kompletne miasteczko LEGO Duplo oraz pudła pełne klocków pozwalających na jego rozbudowę. W naszej sali bawimy się także ogromymi klockami XXL LEGO Soft.
Jedną z ulubionych atrakcji w naszej sali zabaw jest tor zjazdowy dla samochodzików. Arena niezliczonych wyścigów i konkursów skoków. Dzieci sprawdzają, który samochodzik zjeżdża najszybciej, najdalej skacze i który jest najbardziej wytrzymały. Tor stanowi świetny przerywnik podczas klasycznego budowania klockami LEGO. Dla tych dzieci, które lubią układanie z zestawów, Kreatywne Centrum Zabaw 1000 Klocków oferuje kilkanaście zestawów do składania według instrukcji. Dzieci mogą pokierować robotem LEGO Boost lub modelem LEGO Mindstorms EV3.
Zawsze jest miejsce dla wolności twórczej, która oznacza swobodne budowanie, bez narzuconej tematyki, z tysięcy klocków dostępnych w naszym Centrum. Kreatywność i wyobraźnia dzieci nie spotkają granic, a ich owocem będą fanatastyczne budowle z klocków LEGO! Sprawdź naszą galerie i przekonaj się sam.

Kto powiedział, że podczas naszych półkolonii zajmujemy się tylko klockami???

W trakcie zajęć półkolonijnych zabawie klockami zawsze towarzyszą także inne atrakcje. Poznaj niektóre z nich.

Ogólnorozwojowe ćwiczenia z elementami judo

Judo to sport, który pomaga rozwijać wiele umiejętności. Ćwicząc, dzieci stają się sprawniejsze, dobrze się bawią i poznają wartości wynikające z filozofii judo: szacunek dla innych, samodyscyplina, wytrwałość. Ćwiczenie judo pomaga zapobiegać wadom postawy, poprawia koordynację ruchową i sprawność fizyczną. Aktywność ruchowa daje wiele korzyści i pozytywnie wpływa na rozwój zarówno fizyczny i psychiczny dzieci. Wzmacnia ciało, ale także uczy wytrwałości i pokory.

Lekcje tenisa

Nasi podopieczni regularnie uczestniczą w zajęciach tenisa ziemnego prowadzonych pod okiem wykwalifikowanego trenera. Tenis jest sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Dzieci poprawiają koordynację ruchową,wzmacniają kondycję i rozwijają umiejętności rywalizacji. Zajęcia odbywają się na przepięknie położonym na obrzeżu Parku Śląskiego kompleksie kortów „Budowlani”. Dojście z Centrum 1000 Klocków do kompleksu sportowego zajmuje kilkanaście minut spokojnego spaceru i jest okazją do zobaczenia innych atrakcji Parku Śląskiego, np. słynnej Żyrafy.

Warsztaty pierwszej pomocy

Warsztaty z pierwszej pomocy „Bezpieczny Miś” są przeprowadzone przez wykfalifikowanego ratownika medycznego. Uczy on dzieciaki w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Duże wrażenie na dzieciach robi „fantom”, na którym uczyą się one podstaw reanimacji. Profesjonalizm prowadzących sprawia, że każde dziecko chętnie bierze udział w warsztatach.

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Niespodzianką, którą szykujemy dla dzieciaków na nadchodzące ferie, jest spotkanie i wspólne budowanie z Brodaty Geekiem, znanym dzieciom youtuberem, którego pasją są klocki LEGO. Będzie on naszym gościem specjalnym podczas tegorocznych ferii zimowych. Klocki LEGO to ważna część jego życia. Dorastał bawiąc się nimi, a teraz dzieli się swoją pasją z najmłodszymi. Na jego kanale [link] znajdziecie mnóstwo recenzji najnowszych zestawów klocków duńskiego producenta. Brodaty Geek zapowiedział wiele klockowych niespodzianek specjalnie przygotowanych na tegoroczne zimowe półkolonie w Kreatywnym Centrum Zabaw 1000 Klocków.

Warsztaty kulinarne

Wśród naszych fanów LEGO są również mali kucharze – odkryci i nieodkryci – dla których przygotowaliśmy coś specjalnego: warsztaty cukiernicze. Cyrulik Śląski Café to zaprzyjaźniona i uwielbiana przez nas restauracja, w której odbywają się warsztaty pod okiem przesympatycznego właściciela restauracji, Pana Efrema. To również jedno z miejsc, gdzie przy okazji klockowych półkolonii nasze dzieci regularnie goszczą w porze obiadowej.

Pilates Junior

I jeszcze jedna nowość: zajęcia Pilates Junior. Przyjemny relaks na zakończenie pólkolonii.
Co odróżnia Pilates dla dzieci od Pilates dla dorosłych?
  • ćwiczymy razem z dziećmi
  • nie korygujemy/nie poprawiamy dzieci
  • na zajęciach dla dzieci jest szybsze tempo oraz częste zmiany ćwiczeń.
Podczas zajęć „Pilates dla dzieci” pozwalamy dzieciom by ruszały się w sposób naturalny, spontaniczny, nie ograniczamy im ruchu. Prowadzący ćwiczą razem z dziećmi dając pozwalając im na przyglądania się i kopiowanie ruchu prowadzących. Wiemy, że na początku te ruchy mogą być nieprawidłowe, mniej płynne, nie będą idealne, ale na zajęciach dla dzieci nie skupiamy się na korygowaniu ich ruchu. Liczy się ruch, liczy się sama aktywność, dobra zabawa, śmiech i wygłupy. To jest część procesu pilates dla dzieci.

Warunki uczestnictwa

Cena: 550 zł za 5 dni (z możliwością wykupu pojedynczych dni)
Zajęcia od 8:00 do 16:00 z możliwością przedłużenia (5zł za 1 godzinę)
W cenie:
  • 3 posiłki dziennie
  • nielimitowane napoje
  • atrakcje specjalne

 

Poznaj pełną ofertę Sali Zabaw 1000 Klocków, w tym urodziny z klockami.