Nauka języka angielskiego oparta na… klockach LEGO? – Dlaczego nie!

Kierujemy się zasadą „baw się i ucz”! Uczymy używania języka angielskiego w naturalnym środowisku dziecka. Zaczynając naukę angielskiego poprzez zabawę już od najmłodszych lat sprawimy, że w przyszłości nie będzie się ona kojarzyć dziecku z przymusem, czy przykrym obowiązkiem.
Aktywność fizyczna oraz intuicyjna nauka języka angielskiego stymulują mózg małych uczniów do lepszego zapamiętania przekazywanych informacji. W LEGO Education uczenie się metodą „hands-on” jest efektywnym sposobem na kształcenie różnych umiejętności.
W trakcie naszych zajęć dzieci poznają podstawowe słownictwo i zwroty w języku angielskim. Poprawność językowa nie jest priorytetem na tym etapie edukacji, zatem w trakcie ćwiczenia płynności mówienia dopuszczalne jest, że dziecko popełnia błędy. Najważniejsze jest „osłuchanie się” z językiem i jego melodią.
W trakcie zajęć nie piszemy na tablicy, ani nie notujemy. Lekcje języka angielskiego prowadzone są głównie w języku angielskim. Jeśli pojawią się trudności uniemożliwiające kontynuowanie lekcji, nauczyciel może przejść na chwilę do komunikacji z dzieckiem w języku ojczystym.
Zajęcia odbywają się w atmosferze zabawy, dzieci wspólnie konstruują, a potem omawiają stworzone budowle. Wchodząc w rolę odkrywcy, podświadomie chłoną język i rozwijają swoje umiejętności lingwistyczne. Zabawy z klockami LEGO dodatkowo pobudzają ćwiczenie pamięci, wyciszają, uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia.
W trakcie zajęć oprócz klocków LEGO wykorzystujemy również inne pomoce dydaktyczne, np. karty obrazkowe, tzw. flash cards. Nasze karty mają kolorowe nadruki z przeróżnymi motywami LEGO, co dodatkowo pobudza wyobraźnię i motywację dzieci do nauki. To wspaniała pomoc dydaktyczna, zwłaszcza podczas pracy z najmłodszymi uczniami. Znamy wiele sposobów na korzystanie z nich podczas zajęć, co pozwala urozmaicić naukę i przeprowadzić fantastyczną i interesującą lekcję języka angielskiego dla dzieci.
Oprócz nauki języka angielskiego, oferujemy również możliwość zorganizowania urodzin dla dziecka.
Zapraszamy!
Podoba mi się pomysł rozwijania nowych umiejętności u dzieci poprzez zabawę, podoba mi się również strefa rodzica oraz osoby na pokładzie klockowni. Fajne miejsce 🙂 Michalina Rojek

Jak i kiedy?

Zajęcia nauki angielskiego z klockami LEGO odbywają się co tydzień o stałej i określonej porze. Do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie wykupując bilet na 4 kolejne tygodnie nauki.
Zajęcia trwają 1 godzinę i obejmują 45 minut aktywnej nauki języka angielskiego i 15 minut swobodnej zabawy.

Cena zajęć „Angielski z klockami”

75 zł za 4 zajęcia.
W przypadkach losowych skutkujących nieobecnością dziecka na więcej niż jednych kolejnych zajęciach wręczamy voucher na 1 godzinę zabawy.